Uroda online

Ciekawy portal tematyczny!

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zaburzenia rozwoju – to w naszych czasach duży problem. Wiele dzieci ma problemy związane z właściwym rozwojem. Powodów może być wiele. Specjaliści nie są w stanie wskazać jednoznacznie. Jedno jest ewidentne: takie dzieci muszą mieć terapię. Wielkie znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich powodów?

Metoda Krakowska – walory
Rodzice, jeśli słyszą o problemach rozwojowych swojego dziecka są zdruzgotani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Gdy minie początkowy szok opiekunowie zapoczątkowują poszukiwania właściwej terapii. Zaangażowanie rodziców jest na wagę złota i zasadniczo przekłada się na zdrowie dziecka. Poszukując opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość młoda terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez wiele lat współpracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tym fundamencie stworzyła zasady terapii która wspiera dzieci zaburzone. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci zaburzonych. Sporo rodziców z chęcią ją stosuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na stymulowaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej celem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to się dzieje naturalnie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie ma umiejętność czytania. Z tego powodu dziecko od początku uczy się czytać. Nie ważny jest wiek – nawet 2-latki mogą nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci szybciej rozumieją otaczającą je rzeczywistość, jeżeli potrafią czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania wyjątkowych nagrań przez słuchawki. Ten rozdział jest bardzo bolesny, dlatego, że dziecko buntuje się.
Kolejna część to używanie różnorakich pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku następujące umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, szeregowanie, logikę, rozpoznawanie emocji i mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, zabawki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to odnosząca sukcesy terapia. Powinno się ją precyzyjnie, żeby pomóc swojemu maluchowi.
źródło: https://juniora.pl/

Categories: Moda

Comments are closed.